نرم افزام

طراحی و توسعه برنامه های تحت وب با کیفیت

نرم افزام

طراحی و توسعه برنامه های تحت وب با کیفیت

نرم افزام در جهت بهبود طراحی و توسعه برنامه های تحت وب پا به عرصه رقابت گذاشته است.

  • ۱
  • ۰

هکرها مجهزند و اطلاعات حساس سازمان نیاز به محافظت جدی دارند


نرم افزام -  هکرها مجهزند و اطلاعات حساس سازمان نیاز به محافظت جدی دارند


اطلاعات حساس شما، مانند حساب های کاربران، اطلاعات مالی سازمان، اطلاعات و آمار مشتریان، پروژه‌ها و برنامه‌های شرکت یا سازمان شما برایتان از هر چیزی ارزشمندتر است. درز این اطلاعات به محیط خارج می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری به شما تحمیل کند.

همزمان با گسترش استفاده از کامپیوترهای شخصی و مطرح شدن شبکه‌های کامپیوتری و به دنبال آن اینترنت به عنوان بزرگترین شبکه جهانی، حیات کامپیوترها و کاربران آنان دستخوش تغییرات اساسی شده است. استفاده کنندگان کامپیوتر به منظور استفاده از دستاوردها و مزایای فناوری اطلاعات و ارتباطات، ملزم به رعایت اصولی خاص و اهتمام جدی به همه مولفه‌های تأثیر‌گذار در تداوم ارائه خدمات در یک سیستم کامپیوتری هستند. سازمان، یا اشخاصی که اهمیت و ضرورت این مسأله را به خوبی درک نکند به ناچار مجبور به تحمل هزینه‌های آن خواهد بود.
امنیت اطلاعات یعنی حفاظت از اطلاعات و سیستم‌های اطلاعاتی در برابر فعالیت‌های غیرمجاز. این فعالیت‌ها عبارتند از دسترسی، استفاده، افشاء، خواندن، نسخه‌برداری یا ضبط، خراب کردن، تغییر و دستکاری.
واژه‌های امنیت اطلاعات، امنیت کامپیوتری و اطلاعات گاهی به اشتباه به جای هم به کار برده می‌شوند. اگر چه این‌ها موضوعات مرتبطی هستند و همگی دارای هدف مشترک حفظ محرمانگی اطلاعات Confidentiality، یکپارچه بودن اطلاعات Intergrity و قابل دسترس بودن Availability را دارند ولی تفاوت‌های ظریفی بین آنها وجود دارد. این تفاوت‌ها در درجه اول در رویکرد به موضوع امنیت اطلاعات، روش‌های استفاده شده برای حل مسئله، و موضوعاتی که بر آن تمرکز کرده‌اند دارد.
امنیت اطلاعات به محرمانگی، یکپارچگی و در دسترس بودن داده‌ها مربوط است بدون در نظر گرفتن فرم اطلاعات اعم از الکترونیکی، چاپ، و یا اشکال دیگر.
امنیت کامپیوتر در حصول اطمینان از در دسترس بودن و عملکرد صحیح سیستم کامپیوتری تمرکز دارد بدون نگرانی از اطلاعاتی که توسط این سیستم کامپیوتری ذخیره یا پردازش می‌شود.
دولت‌ها، مراکز نظامی، شرکت‌ها، موسسات مالی، بیمارستان‌ها، شرکت‌های بازرگانی و تولیدی، کارخانجات، بنگاه‌های اقتصادی و مشاغل خصوصی، مقدار زیادی اطلاعات محرمانه در مورد کارکنان، مشتریان، محصولات، تحقیقات، و وضعیت مالی گردآوری می‌کنند. بسیاری از این اطلاعات در حال حاضر بر روی کامپیوترها به صورت الکترونیکی جمع‌آوری، پردازش و ذخیره و از طریق شبکه‌های کامپیوتری به کامپیوترهای دیگر منتقل می‌شود. اگر اطلاعات محرمانه در مورد مشتریان و یا امور مالی یا محصول جدید موسسه‌ای به دست رقیب بیفتد، این درز اطلاعات ممکن است به خسارات مالی به کسب و کار، پیگرد قانونی و یا حتی ورشکستگی منجر شود. حفاظت از اطلاعات محرمانه یک نیاز تجاری، و در بسیاری از موارد نیز نیاز اخلاقی و قانونی است.
برای افراد هم، امنیت اطلاعات تأثیر معناداری بر حریم خصوصی دارد. البته در فرهنگ‌های مختلف، مفهوم حریم خصوصی تعبیرهای متفاوتی دارد.
موضوع امنیت اطلاعات در سال‌های اخیر به میزان قابل توجهی رشد کرده است و تکامل یافته است. راه‌های بسیاری برای ورود به این حوزه کاری به عنوان یک حرفه وجود دارد. موضوعات تخصصی گوناگونی وجود دارد از جمله: تأمین امنیت شبکه(ها) و زیرساخت‌ها، تأمین امنیت برنامه‌های کاربردی و پایگاه داده‌ها، تست امنیت، حسابرسی و بررسی سیستم‌های اطلاعاتی، برنامه‌ریزی تداوم تجارت و بررسی جرائم الکترونیکی، و غیره.
اگر امنیت اطلاعات برای شما هم یک دغدغه محسوب می‌شود، به راه‌حل‌های نرم‌افزام در این زمینه رجوع کنید.

راه‌حل‌های این مشکل:

با استفاده از فریم ورک‌های شناخته شده از سطوح بالای امنیت بهره ببرید

منبع:نرم افزام

  • ۹۶/۰۴/۱۶
  • نرم افزام طراح و توسعه دهنده برنامه‌های تحت وب

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی